22
Nov2010
0

So, as this is my first post ( Rob here ) I decided to focus on food, one of my favorite pastimes! Since we have moved into our new place we have had a lot of fun cooking stuff from home that is either a bit expensive or hard to find, or both .

cam6 012 cam6 023

Amazingly a few weeks ago we bought a 9″ pizza( 4 slices ) for 14 pounds!

cam6 037 cam6 032

YES 14 POUNDS that’s approx $8 per slice.

cam6 042 cam6 046

So it is more cost effective to make pizza here, as well as it tastes better anyway!

cam6 048

( if I say so myself )

Leave a Reply